چهارشنبه, 26 تير 1398

عنوان : بمنظور احیاء بافت فرسوده شهری
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ 
ساعت : ۱۰:۴۱:۳۰

 

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری سرخه : مهندس نطنزی کارشناس واحد شهر سازی شهرداری سرخه گفت:

مناطق بافت فرسوده شهری یک گنج پنهان است که باعث ایجاد تحرک در بازار مسکن خواهد شد.

 ایشان ادامه داد: احیاء بافت فرسوده شهری و نوسازی آنها با رویکرد تامین مسکن و ساماندهی و حل مشکلات آسیب های اجتماعی در سطح شهر یک ضرورت است و برای احیاء و ساماندهی آنها باید اقدام شود. با توجه به فرسودگی شدید و نبود دسترسی مناسب برای ارائه خدمات شهری و بهداشتی و وجود مشکلات اجتماعی و امنیتی و آسیب پذیری در برابر زلزله، سیل ، آتش سوزی و آمبولانس و غیره.... دارای مشکلات روبنایی و زیر ساختی هستند و از سوی دیگر می بایست محلات و بافت هایی که دارای ریشه مسکونی ارزشمند با غنای فرهنگی – اجتماعی و معماری دارند و جزء آثار تاریخی و میراث فرهنگی هستند حفظ گردند.

کارشناس واحد شهر سازی شهرداری سرخه اعلام داشت : دولت نیز در برنامه پنجم ، نهادها و دستگاههای مسئول را ملزم به احیاء و نوسازی آنها کرده است بنابراین احیاء بافت فرسوده شهری و نوسازی آن با رویکرد تامین مسکن و ساماندهی و حل مشکلات آسیب های اجتماعی در سطح شهر در بافت فرسوده شهر حائز اهمیت است.

وی خاطر نشان کرد: در همین راستا یکی از سیاست های شهرداری  جهت احیاء بافت فرسوده و ناکارآمد شهر سرخه ارائه خدمات و بسته های حمایتی زیر به مردم عزیز شهر سرخه  در جهت حل مشکل اصلی تامین منابع مالی و سهولت در تحقق اهداف احیاء بافت فرسوده شهر و حل مشکل مسکن می باشد.

1- 50% تخفیف در عوارض صدور پروانه ساختمانی.

2-در اختیار قرار دادن لودر و کامیون شهرداری جهت تخریب و حمل نخاله های ساختمانی حاصله بصورت رایگان.

3-تسریع در فرآیند دریافت پروانه ساختمانی توسط واحد شهر سازی.

4-معرفی جهت دریافت وام و استفاده از تسهیلات بانکی در بافت فرسوده.


نمایش تعداد بازدیدها : 49

بازگشت           چاپ چاپ         
 
پورتال شهرداری سرخه